O nas

Grupa CELSA, założona w 1967 roku w Hiszpanii, znana jest na rynku stali jako producent wysoko przetworzonych wyrobów walcowanych. Grupa skupia osiem przedsiębiorstw:

 • CELSA Barcelona,
 • NERVACERO,
 • GLOBAL STEEL WIRE,
 • CELSA STEEL UK,
 • CELSA Huta Ostrowiec,
 • CELSA NORDIC,
 • CELSA ATLANTIC,
 • CELSA FRANCE.

Dzięki dużemu zaangażowaniu kapitału, inwestycjom i wsparciu technologicznemu wszystkie firmy Grupy w krótkim czasie stały się liderami na krajowych rynkach wyrobów hutniczych, co uczyniło całą Grupę CELSA jednym z największych producentów stali w Europie. (Więcej na: www.celsagroup.com.)

Jesienią 2003 roku hiszpańska Grupa CELSA zakupiła Hutę Ostrowiec - zakład o prawie 200 letniej tradycji hutniczej. Dzięki temu zakupowi Grupa CELSA zaistniała również na rynku wyrobów kutych.

Obecnie CELSA Huta Ostrowiec jest przedsiębiorstwem przemysłowym mogącym pochwalić się nowocześnie zaprojektowanymi i wyposażonymi zakładami produkcyjnymi:

Celsa Group

 

 

Zakładem Wyrobów Walcowanych (ZWW) w skład którego wchodzi Wydział Stalowni z ciągłym odlewaniem stali, Wydział Walcowni Drobnej oraz Wydział Walcowni Kształtowników (od czwartego kwartału 2009 roku);

 

Zakładem Wyrobów Kutych (ZWK) w skład którego wchodzi Wydział Stalowni, Wydział Prasowni i Obróbki Termicznej oraz Wydział Obróbki Mechanicznej.

CELSA Huta Ostrowiec, tak jak inne przedsiębiorstwa w Grupie CELSA, kładzie ogromny nacisk na rozwój technologiczny, rozszerzanie oferty produktowej, doskonalenie jakości produktów i sposobu ich dostarczania klientowi.

W czwartym kwartale 2009 roku CELSA Huta Ostrowiec uruchomiła nową walcownię. Pozwoliło to w znaczący sposób poszerzyć gamę produktów o duże pręty kształtowe, pręty gładkie ze stali jakościowych oraz kształtowniki.

CELSA Huta Ostrowiec, tak jak inne przedsiębiorstwa w Grupie CELSA, kładzie ogromny nacisk na rozwój technologiczny, rozszerzanie oferty produktowej, doskonalenie jakości produktów i sposobu ich dostarczania klientowi.

CELSA Huta Ostrowiec produkuje według polskich i zagranicznych norm oraz warunków technicznych i wymagań uzgodnionych z klientem. Wyroby naszej firmy znajdują zastosowanie w przemyśle budowlanym, chemicznym, energetycznym, górniczym, hutniczym, kolejowym, maszynowym, naftowym, narzędziowym, okrętowym oraz samochodowym. Wszystkie produkty CELSA Huta Ostrowiec, tak walcowane jak i kute, spotykają się z dużym uznaniem klientów nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie.

CELSA Huta Ostrowiec świadczy usługi w zakresie:

   • Obróbki termicznej i mechanicznej wyrobów stalowych,
   • Transportu kolejowego,
   • Telekomunikacji.

Ponadto prowadzi sprzedaż produkowanych i przetworzonych w przedsiębiorstwie mediów energetycznych tj. energii elektrycznej, gazu ziemnego, tlenu oraz sprężonego powietrza.

     CELSA Huta Ostrowiec Sp. z o.o., ul. Samsonowicza 2, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski, Polska,  Tel. +48 41 249 36 03, +48  41 249 36 56